bando orkestra

  BANDO TAKIMI - ORKESTRA - REFERANSLAR


Saem Organizasyon
 Hizmetlerimiz
Bando Takımı
Açılış Törenleri

SAEM ORGANİZASYON

BANDO TAKIMI VE ORKESTRA

CANLI PERFORMANS - REFERANSLAR - ENSTRUMANLAR - RESİMLER

HISTORIA

 

 

PERA PALAS HOTEL

 

İSTANBUL CEVAHİR


 

 

CAPITOL


 

CITY'S NİŞANTAŞI


 

 

MR MUSCLE


 

Fenerbahçe Spor Kulübü


 

 

Turkcell


 

Akbank


 

 

Garanti Bankası


 

Koçtaş


 

 

Beşiktaş Çarşısı


 

KC Group


 

 

Little Caesars Pizza


 

Carusel Alış Veriş Merkezi


 

 

Posta Gazetesi


 

Town Center


 

 

Cafe Mola


 

Uyum Marketler


 

 

Singer


 

İletişim Bilgileri

Eray ZAT Bando Takımı ve Orkestra için SAEM'in tek sorumlusudur.
GSM : 0-544-670-5484
ezat@saemco.org


Kimler ile çalıştık?

Akbank, Garanti Bankası, Koçtaş, KC Group, Fenerbahçe Spor Klübü, Turkcell, Posta Gazetesi, Beşiktaş Çarşısı, Town Center, Carusel Alış Veriş Merkezi, Little Caesars Pizza, cafe mola çalıştığımız işletmelerin sadece birkaçı..

Kimler ile çalışabiliriz?

Bakanlıklar, Belediye festivalleri, Büyükşehir Belediyeleri ve ilçe Belediyesi organizasyonları, Açılışlar, Devlet Kurumları (Valilik, Bölge Başkanlıkları, Kaymakamlık vs..), Holdingler, Şirketler, Spor Klüpleri (Şampiyonluk Kutlamaları, Sezon Açılışları, Tesis Açılışları, Büyük Transferler vs..), Sivil Toplum Örgütleri (Özel Gün Kutlamaları, Anma Törenleri vs..), Gazeteler, Radyolar, Televizyonlar, Federasyonlar, Bankalar, Üniversiteler (Üniversite Şenlikleri, Açılışları, Törenleri), film, müzik festival açılışları, sinema, tiyatro gösteri ve salon açılışları, fuar açılışları, siyasi partiler (Seçim Çalışmaları, Karşılama Törenleri, Kongreler), dernek toplantıları, klüp (club) faaliyetleri..

Bando Orkestra

Bando Takımındaki Enstrümanlar

Orkestra trompet, trombon, saksafon, klarinet (klarnet), tuba, perkisyon, vurmalı grubu ile hizmet veriyor.

Bando Takımı - Orkestra Kaç Kişiden Oluşuyor?

Küçük ölçekli işlerde 6 kişiden oluşan orkestramız 25 kişilik bando takımına kadar çıkabiliyor.

Orkestra Grupları

Latin orkestrası

Latin orkestramız minimum altı maksimum sekiz kişi den oluşmaktadır. Minimum iki saat maksimum altı saat hizmet verilmektedir. Saat dilimine göre fiyatlar değişmektedir.

Balkan orkestrası:

Balkan orkestramız en az yedi en fazla on kişi den oluşmaktadır Minimum iki saat den başlayım maksimum altı saate kadar hizmet verilmektedir saat dilimine göre fiyatlar değişmektedir.
Bando orkestrası:

Bando orkestramız en az on en fazla yirmi kişiye den oluşan bir takımdır. Minimum iki saat den başlayıp maksimum altı saate kadar hizmet vermektedir.

Cigan Orkestrası

Cigan orkestramız 2 ve 4 kişiden oluşmaktadır. "Akordiyon, Keman, Flut, Klarnet"

Gece Orkestrası

5 Kişiden başlayıp 10 Kişiye kadar nefesli ve solistli sahne almaktadır.

Ne Tür Müzik Çalıyoruz?

Bando (Marşlar), Latin (Nefesli), Balkan..

Bando Kostümü (Klasik) : Apoletli, siyah pantolonlu, kırmızı ceketli, sarı kordonlu klasik bando kostümü..

Latin Müzik Kostümü : Siyah pantolon ve havai gömleklerimizle sahne alıyoruz.

Balkan Müziği Kostümü : Balkan müziği için de siyah gömlek, siyah pantolon, fötr şapkalı kostümlerimiz ile hizmet veriyoruz.

Cigan Orkestrası Kostümü
Klasik Smokin

özel kostüm istenirse kostümün temini müşteriye aittir

Sokak Gösterisi Bando Fenerbahçe Sokak Bandosu

Yabancı Repertuar

my way, marina, maria elena, new york newyork, over the rainbow, perfect, portofino, perfidia, qantanamera, que sera, quizas quizas, sway, solamente unavez, stand by me, still got the blues, sealed with ariss, strangers in the night, smooth operator, stay with me, stop, amor, autumn leaves, amapola, el mambo, bessaem mucho, bamboleo, can't take eyes of you, argentina, dinga dong, green grass of home, fly me to the moon, hello daby, historia de un amor, i will survive, imagine, it's now or never, love story, la bamba, tutti furitti, woman in love, what a wonderful world, volare, yesterday, you man everything to me..

Yerli Repertuar

sev kardeşim, mavi boncuk, bütün dünya, dostlar halaya, sevdim seni bir kere, galata oğlanı, osman ağa, telgrafın telleri, damat oyunu, kızılcıklar..

Bando ve bando takımı ile ilgili aramalar

bando, bando kayış, bando malzemeleri, bando kıyafetleri, latin cha cha, bando marşları,
bando nedir, bando ritimleri, bandosan, bando hizmeti, bando tedarik, bando bulmak, bando çalmak, bando müziği..

Istanbul'da çalabileceğimiz semtler

Adalar, Bostancı, Caddebostan, Kadıköy, Fenerbahçe, Moda, Bağdat Caddesi, Kartal, Pendik, Şile, Avcılar, Bahçeşehir, Esenkent, Şişli, Taksim, Mecidiyeköy, Beyoğlu, Beşiktaş, Galatasaray, Sarıyer, Bebek, Arnavutköy, Sultan Çiftliği, Sarıyer, Belgrat Ormanları, Fatih, Karagümrük, Şehremini, Beyazıt, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri, Bakırköy, Küçükçekmece, Beykoz, Küçükköy, Edirnekapı, Topkapı, Sultanahmet, Eminönü, Aksaray, Harbiye, Şişli, Osmanbey, Laleli, Maçka, Ortaköy, Eyüp, Kağıthane, Kemerburgaz, Levent, Etiler, Elmadağ, Tünel, Pera, Bahçelievler, Haliç, Cevizlibağ, Demirkapı, Çapa, Güneşli, Kemal Paşa, Sultanbeyli, Boğazköy, Emirgan..

Dans müziği orkestrası
Latin American müziği
Çigan müziği Pop müzik
Fasıl
Türk sanat müziği
Mariachi
Bando
Sokak bandosu


Telaşınızı Bize Devredin!..

Bando Nedir?
B ir kısmı ağızla çalınan, bir kısmı da dövülerek ses çıkaran çalgılardan meydana getirilen en çoğu kırk elli parçadan ibaret müzik takımı. Böyle bir topluluk yürüyüş halinde de iş görebileceği için çoklukla bando deyimi, askerî bir orkestra meydana getiren muzikacılar topluluğu için de kullanılır.

Avrupa'da XVI. yüzyıldan itibaren bu günkü muzikacılar topluluğu yer etmeğe başlamıştır. Bizde, Tanzimat'ta mehterler kaldırılarak yerine İtalyan ve Fransız tipine uygun ordu muzika takımlarının kurulmasına karar verilmiştir. Askerî bandoların, en geniş kadrolu olanı Armoni muzikası - Armoni orkestrası Cumhuriyetin ilânından sonra kurulmuştur.

Bando, bir tür müzik topluluğudur. Parklarda ya da geçit törenlerinde çalan bir bando insanların hoş zaman geçirmesini sağlar. Orkestra ve bando sözcükleri, müzisyenler topluluğunu çağrıştırır. Bandolar da kimi zaman orkestra nitelii gösterebilirler ve en az yaylı orkestralar kadar nitelikli ve geniş repertuara sahip konserler verebilirler. geçmişten bu yana süre gelen bir düşünce olan "Bandolar sadece eğlence amaçlıdır." düşüncesi son derece yanlıştır. günümüz bandoları özellikle askeribandolar son derece geniş repertuara sahip, yurt dışındada faaliyet gösteren bir orkestra niteliğindedir. Bir orkestradaki yaylı çalgıların sesleri açık havada yeterince duyulmadığı için bandolar üflemeli ve vurmalı çalgılar kullanırlar. Bandoların yürüyüş bandosu ve konser bandosu olmak üzere iki çeşidi vardır.

Bando Takımı - Bando Orkestra Tarihi

Parklarda ya da geçit törenlerinde çalan bir bandonun işlevi insanları bir araya toplamaktır. Orkestra ve bando sözcükleri çalgılarını bir arada çalan müzisyenler toplu­luğu anlamını içerir. Ama bando müziği ile orkestra müziği birbirinden farklıdır. Orkes­tralar çoğunlukla konser salonlarında, bando-larsa açık havada konser verirler. Bir orkestra için çok önemli olan yaylı çalgıların sesleri açık havada yeterince duyulamaz ve akortları nemli, sıcak ya da soğuk havanın etkisiyle kısa sürede bozulur. Bu yüzden, bandolarda üflemeli ve vurmalı çalgılar kullanılır.

Bakır Üfleme Çalgı Bandoları

Bir bakır üfleme çalgı bandosundaki çalgıla­rın çoğu, 1845'te Belçikalı çalgı ustası Adolphe Sax'ın tanıttığı sakshorn ailesine girer. Ba­kır üfleme çalgı bandosunda genellikle kor­netler, flügeller, sakshornlar, trombonlar, tubalar ve davullar kullanılır (bak. davul; Korno Ailesi; Trompet Ailesi; Trombon Ailesi). Bu çalgıların sayısı bandodan bandoya değişe­bilir. Bakır üfleme çalgı bandoları İngiltere'de çok yaygındır. Bu bandolar, 19. yüzyılda ülkenin kuzey ve orta bölgelerindeki sanayi alanlarında gelişti. Kömür madenleri ve fabri­kaların bulunduğu yörelerde, yorucu bir işgü-nünün sonunda dinlenme ve eğlenme ortamı yarattılar. Sir Edvvard Elgar (bak. elgar, SlR Edvvard), Sir Arthur Sullivan, Gustav Holst ve Benjamin Britten gibi ünlü İngiliz besteci­leri bando parçaları da yazdılar.

KLASİK BANDO TARİHİ

Çok eski zamanlardan beri orduların kendi­lerine uygun müzikleri ve simgeleri olmuştur. Eski Roma piyadelerinin kornoları, atlılarının ise trompetleri vardı. Bugün hâlâ süvariler trompet kullanır. Hantal olmalarından ötürü kornoların yerini daha sonra büğlüler aldı. Büğlü kıvrımlı bir kornodur ve trompette olduğu gibi kadeh biçiminde bir ağızlıkla çalınır. Sınırlı sayıda nota kullanır.

Ortaçağda, Avrupa'da belli başlı her kentin önemli günlerde ve törenlerde çalan bir ban­dosu vardı. Bu bandolar, kendilerine güvence sağlamak için loncalar kurarak bir araya gelmiş gezgin müzisyenlerden oluşurdu.

İngiltere'de geceleri saat başlarını duyur­mak için obua ve benzeri çalgılar çalarak dolaşan bekçiler, daha sonra ilk kent bando­larını kurdular. Bunlar Noel şarkılarına da çalgılarıyla eşlik ederlerdi.

İlk ordu bandolarını, askeri birliklerin yanı sıra yürüyen sivil çalgıcılar başlattı. Sonraları alaylar kendi bandolarını yetiştirdiler.

Türkler'de Bando

Türkler'de askeri müziğin İÖ 4. yüzyıldan başlayarak kullanıldığı bilinmektedir. Eski Türkler'de davul ve sancak egemenliği sim­geleyen temel öğeler arasındaydı. Hükümdar birisine beylik vereceği zaman ona sancak ve davul teslim edilir; beylik geri alınırsa, bunlar da geri alınırdı. Selçuklular ile Osmanlılar'da, devletin ve ordunun resmi müzik toplulukları (mehterhaneleri) vardı. Mehterhanelerde, çalgıcılar askeri disiplin altında yetiştirilirdi. Özellikle 18. yüzyılda mehter müziği büyük davul ve zil üçgeni gibi çalgıların çıkardıkları ses ve vuruşlarla olduğu kadar ezgisel olarak da Avrupa bandolarını etkilemiştir. Mehter­haneler günümüz Türk bandolarının öncüsü sayılır.

Mehter müziğinde yer alan çalgıları üç grupta toplayabiliriz: Zurna, boru, mehter düdüğü gibi üflemeli çalgılar ilk grubu; kös (büyük davul), davul, nakkare (küçük davul) gibi vurmalı çalgılar ikinci grubu; ziller, çıngı­raklar ve çevgenler de son grubu oluşturur.

Osmanlılar'da Fatih Sultan Mehmed zamanında kurulan ilk mehterhane daha sonraki padişahlarca geliştirildi. 1826'da Yeniçeri Ocağı'nın kaldırılması ve yerine Nizam-ı Ce-did'in kurulmasıyla mehterhaneler önemini yitirdi. 1827'de II. Mahmud zamanında Muzıka-yı Hümayun kuruldu. Muzıkayı Hü-mayun'a bağlı ilk askeri muzıka okulu da 1831'de-açıldı. Muzıka-yı Hümayun'un başına getirilen Giuseppe Donizetti, bu topluluğu kısa sürede çağdaş anlamda bir bandoya dönüştürmeyi başardı. Muzıka-yı Hümayun' da ilk Türk bando şefi, aynı zamanda besteci ve iyi bir klarnetçi olan Mehmet Ali Bey'dir. Muzıka-yı Hümayun Cumhuriyet dönemi­ne kadar varlığını korudu. 1924'te kurulan Riyaseticumhur Musiki Heyeti, daha sonra, 1933'te orkestra ve bandonun birbirinden ayrılmasıyla Cumhurbaşkanlığı Armoni Mu-zıkası adını aldı. Günümüzde bu topluluğun adı Kara Kuvvetleri Armoni Muzıkası'dır.

SAEM Organizasyon Faaliyetleri

Şirketimiz bayi toplantıları, açılış organizasyonları, tanıtım organizasyonları, kurumsal piknik organizasyonları, fuar etkinlikleri ile fuar standları kurmak ve işletmek, ayrıca seminer ve kutlama organizasyonları, üniversite şenlikleri, belediyelere özel çalışmalar ve ramazan festivalleri, mezuniyet törenleri, festival organizasyonları, konser organizasyonları, yat ve tekne gezileri, gemi indirme törenleri , temel atma törenleri, okul tanıtım ve etkinlikleri, yılbaşı partileri, düğün organizasyonları, temalı davetler, sünnet düğünleri, doğum günleri, hostes manken palyaço hizmetleri, ses sistemleri, catering hizmetleri, sanatçı ve filarmoni orkestrası organizasyonları yapmaktadır.

Mekanlar

Deniz Kenarı (Plaj - Beach), Dini Mekanlar, Düğün Salonları, Eğlence Mekanları, Havuzlu Mekanlar, Kaplıcalar, Kır Mekanları, Kongre ve Sergi Salonları, Mesire Yerleri, Oteller (İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm Türkiye), Restaurantlar, Sosyal Tesisler, Tarihi Mekanlar, Tatil Köyleri, Tekne ve Yatlar..

Hedef Bölgeler

İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Çanakkale, Edirne, Kızılcıhamam, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Cappadocia, Adana, Konya, Erzurum, Kayseri, Trabzon..

Hotels

SAEM ORGANİZASYON - Menekşe Evleri G2B Bl. K5 D11 Esenkent B.Çekmece ISTANBUL